شما این‌جا هستید

نسخه‌ی نهایی اینترنت اکسپلورر ۸

نسخه‌ی هشتم مرورگر مایکروسافت (Microsoft Internet Explorer 8) جدیدترین نمونه در رقابت میان مرورگرها است. این نخستین جمله‌ی مطلبی است که وب‌گاه PCWorld منتشر کرده است. از آن‌جا علاوه بر مواردی چون رفع نقص از نسخه‌های قبل، امنیت و ... یکی از موارد مهم  محبوبیت مرورگرها، مشخه‌ی «سرعت» است، مجله‌ی پی.سی.وُرلد نتیجه‌ی آزمایش سرعت در مورد این مرورگر را در مطلب فوق منتشر نموده است.

خلاصه‌ای از نتیجه‌ی این آزمایش را در زیر مشاهده می‌فرمایید:

روش آزمایش
در این مقایسه نسخه‌ای نزدیک به نسخه‌ی نهایی اینترنت اکسپلورر 8 و نسخه‌ی 3.0.7 فایرفاکس، در مقابل هم ارزیابی شدند. 9 وب‌گاه  محبوب Amazon، MySpace، Yahoo، PC World، YouTube، Microsoft، Apple، eBay و Wikipedia برای این آزمایش در نظر گرفته شدند و برای این‌که مواردی مانند ترافیک و مشکلات سرورها تأثیرگذار نباشند هر کدام از وب‌گاه‌ها ده بار به‌طور جداگانه در مرورگرها باز  شده و هر بار قبل از بازکردن مرورگر، نهان‌گاه مخفی مروگر (browsers' caches) پاک می‌شد. هم‌چنین بعد از هر دور آزمایش نسخه‌ی تازه‌ای از ویندوز ویستا نصب و دور جدید آزمایش آغاز می‌شد.

نتیجه‌ی آزمایش سرعت
نتیجه برتری اینترنت اکسپلورر 8 بر فایرفاکس 3.0.7 را نشان داد. اما این برتری در اکثر وب‌گاه‌ها به کمتر از نصف یک ثانیه می‌رسید. تنها برتری‌های قابل توجه در گشودن وب‌گاه ویکی پدیای انگلیسی به‌دست آمد که IE8 با 9 ثانیه برتری رکورد 2.2 ثانیه را در برابر 3.3 ثانیه فایرفاکس این وب‌گاه به‌دست آورد. جالب این‌که IE8 وب‌گاه اپل را تقریباً 2 برابر سریع‌تر از فایرفاکس باز کرد!

نشانی‌های بارگیری
نشانی‌وب‌های بارگیری مناسب برای هر سیستم عامل در زیر آمده است:

 

نظرات

با سلام. با تشکر از راه اندازی سایت مرکز فناوری اطلاعات،خواهشمند است نسخه جدید را جهت استفاده بر روی شبکه قرار دهید. موفق باشید.

اگر منظور شما «شبکه‌ی داخلی دانشگاه» است، این نسخه روز بعد از انتشار در شبکه قرار گرفت.
نگاه کنید به مسیر داخلی: F:\SoftBank\Internet\Browser