شما این‌جا هستید

ویرایش ۳/۵ روباه آتشین!

سرانجام نسخه‌ی ۳/۵ مرورگر محبوب فایرفاکس منتشر شد.

یک از مهم‌ترین ویژگی‌های این انتشار برای ایرانیان، افزودن زبان فارسی در صفحه‌ی دریافت وب‌گاه رسمی موزیلا است. البته زبان فارسی از قبل به‌شکل افزونه برای این مرورگر وجود داشت، اما اکنون می‌توانید در صفحه‌ی دریافت، هنگام انتخاب زبان، در کنار سایر زبان‌ها، «فارسی» را نیز انتخاب نمایید...

نکته‌ی جالب دیگر در موضوع زبان فارسی این است که با وجود این‌که منوها و ظاهر مرورگر از راست به چپ است اما نوار نشانی مروگر همچنان از چپ به راست بوده و بنابراین تایپ نشانی‌های وب در آن به‌راحتی امکان‌پذیر است.

از ویژگی‌های دیگر این نسخه می‌توان به سرعت بیشتر و نیز امکان بارگیری بعضی از ویدیوهای اینترنتی، اشاره کرد. کافی است روی ویدیویی که در مرورگر ملاحظه می‌کنید، با کلید راست موشواره کلیک کنید و از منویی که باز می‌شود، Save Video As را انتخاب کنید. برای آزمایش این ویژگی جدید این‌جا را کلیک کنید.

افزودن صفحک (tab) جدید در این نسخه مانند نسخه‌ی هفتم و هشتم مرورگر مایکروسافت، به صورت کلیک در کنار آخرین صفحک امکان‌پذیر شده است.

امکان مرور صفحه‌های وب در حریم شخصی (Private Browsing) از دیگر امکانات این نسخه است. در این حالت هیچ نشانی از اطلاعات صفحه‌هایی که مرور کرده‌اید باقی نمی‌ماند.