شما این‌جا هستید

مرورگر اینترنت اکسپلورر در ویندوز ویستا و یا ویندوز هفت، بعضی وب‌گاه‌ها را به‌کندی می‌گشاید!

گفتار: 

   اگر دقت کرده باشید، در ویندوز ویستا و ویندوز ۷، نخستین صفحه‌ی بعضی وب‌گاه‌ها، که از SSL (Secure socket Layer) استفاده می‌کنند، به کندی باز می‌شود. این زمان بسته به سرعت دسترسی به اینترنت، گاهی به سی تا چهل ثانیه می‌رسد.

به‌صورت پیش‌فرض، «باطل‌شدن گواهینامه SSL» یکی از مواردی است که توسط ویرایش هشتمِ مرورگر اینترنت اکسپلورر، بررسی می‌شود. از آن‌جا که همه‌ی سرویس‌دهندگان گواهینامه‌ی لایه‌ی امن، دارای سرعت کافی برای پاسخ‌گویی نیستند و این موضوع تناسب مستقیمی با قیمت گواهینامه دارد، اغلب این بررسی به‌طول می‌انجامد.

به‌طور قطع این بررسی ارزشمند است، زیرا وب‌گاه‌هایی که مورد تأیید نیستند، مشخص می‌شوند اما اگر شما از وب‌گاه‌های شناخته‌شده‌ای استفاده می‌کنید که در مورد آن‌ها اطلاعات لازم را دارید، می‌توانید این ویژگی را در مرورگر یرفعال نمایید؛ تا زمان ورود به صفحه‌ی اولِ وب‌گاهی که به کندی گشوده می‌شود را کاهش دهید. برای این منظور از منوی Tools مورد Internet Option را انتخاب نموده و در صفحک Advanced، مطابق شکل در زیرگروه Security مورد Check for server certificate revoction را از حالت انتخاب خارج کنید. جلوی این عبارت یک علامت ستاره وجود دارد که نشان می‌دهد برای تأثیر تغییر این گزینه، مرورگر باید مجدداً راه‌اندازی شود. بنابراین پس از برداشتن علامت گزینه‌ی مذکور و تأیید آن، تمام نمونه‌های مرورگر اینترنت اکسپلورر را بسته و مجدداً باز نمایید.

 

نظرات

مایکروسافت قول داده این مشکل را رفع کند.