شما این‌جا هستید

قطع ارتباط شبکه‌ی دانشگاه با شبکه‌ی اینترنت

   از حدود ساعت چهار و نیم بعد از ظهر (دوشنبه ۲۸ تیرماه) ارتباط مخابراتی بین سبزوار و نیشابور قطع شد. این اشکال تا حدود ساعت بیست و یک و پانزده دقیقه ادامه داشت.

   مجدداً کمی پس از ساعت دوازده ظهر روز سه‌شنبه (۲۹ تیرماه) ارتباط مخابراتی بین سبزوار و نیشابور قطع شده که تا لحظه‌ی درج این خبر (۱۲:۴۰) این اشکال هم‌چنان ادامه دارد.

   به‌دلیل قطع خط پشتیبان دانشگاه توسط مخابرات، كه از طریق سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی (شبكه‌ی علمی كشور) تأمین می‌شد، فعلاً هیچ‌گونه ارتباطی بین شبكه‌ی دانشگاه و شبكه‌ی اینترنت میسر نیست.

   از آن‌جا که خدمات اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، تماماً در سرورهای مستقر در مرکز فنّاوری اطلاعات دانشگاه، شکل می‌گیرد، بدیهی است که در قطع ارتباط با اینترنت، عدم دسترسی به شبکه‌ی مذکور توسط کاربران دانشگاه، شاید کم‌ترین مشکلی است که دانشگاه با آن روبرو است. امیدواریم مسؤولین مخابرات به چنین مراکزی مانند یک ISP معمولی نگاه نکنند و توجه داشته باشند که قطع ارتباط شبکه‌ی دانشگاه با شبکه‌ی اینترنت فقط قطع دریافت اطلاعات نیست بلکه، به‌معنای قطع سرویس‌دهی و اطلاع‌رسانی به یک شبکه‌ی جهانی است.

مركز فنّاوری اطلاعات
 

نظرات

اگه میشه گزینه شارژ حساب کاربری از طریق اینترنت رو فعال کنین

از اوایل آذرماه ۱۳۸۹ این امکان فراهم گردید. در داخل دانشگاه به وب‌گاه http://www.iaus-ic.local مراجعه نمایید. * این نشانی از اینترنت قابل دسترسی نیست.