شما این‌جا هستید

ویرایش جدید بخش تحت وب سامانه‌ی رسا

به‌یاری خداوند قادر متعال، بازنویسی و پیاده‌سازی مجدد بخش تحت وب سامانه‌ی رسا از اوایل تیرماه سال جاری آغاز شد و فاز اول پروژه که حاصل بیش از هفتصد ساعت کار مدام است، اواخر مردادماه به مرحله‌ی آزمایش رسید.

بهینه‌سازی رابط کاربری، سازگاری با انواع دستگاه‌های همراه و نیز افزایش امکانات و کارآیی سامانه، از جمله برخی از مهم‌ترین اهداف اجرای این پرژوه است.

این سامانه برای هر سه رده‌ی دانشجو، استاد و کارمند طراحی و پیاده‌سازی شده است. در گام اول می‌بایستی هر آن‌چه در سامانه‌ قدیم وجود داشت، مجدداً طراحی و پیاده‌سازی می‌شد که به عنایت خداوند، مطابق برنامه پیش رفت و قبل از شروع ثبت نمره در ترم تابستان به مرحله‌ی بهره‌برداری آزمایشی رسید. در گام نخست بخش مخصوص استادان با امکاناتی به‌مراتب بیش‌تر از سامانه‌ی قدیم به بهره‌برداری رسید 

 رابط کاربری سامانه‌ی جدید مبتنی بر آخرین فنّاوری‌های سازگار با دستگاه‌های جدید طراحی شده است و با مرورگرهای قدیمی سازگار نیست. بنابراین سامانه اجازه‌ی ورود با مرورگر قدیمی Internet Explorer را نخواهد داد. نمایش ظاهرا این سامانه در دستگاه‌های مختلف به اندازه‌ی صحفه‌ی نمایش بستگی داشته و مثلا در تلفن همراه منوی اصلی سمت راست به گوشه‌ی چپ بالا منتقل می‌گردد.