شما این‌جا هستید

ساختمان مرکزی و مجتمع دانشگاه تحت پوشش شبکه‌ی بی‌سیم قرار گرفت

   از روز شنبه سوم بهمن‌ماه ۱۳۸۸ ارتباط با وب‌گاه‌های دانشگاه در ساختمان مرکزی و نیز مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، از طریق شبکه‌ی بی‌سیم (Wireless Acess Point) میسر گردید. این موضوع از یک‌ماه پیش مورد بررسی بود؛ لیکن با تأکید معاون محترم پژوهش و فنّاوری جناب آقای دکتر امیراحمدی، در هفته‌ی گذشته سرعت گرفت و از تاریخ مذکور به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی گردید.

   انشاءالله در آینده با بررسی بیش‌تر و یافتن نقاط خارج از دید آنتن، این شبکه از تقریباً ۸۵ درصد به ۹۵ درصد پوشش خواهد رسید.

   به‌محض ارتباط با این شبکه - بدون نیاز به نام کاربر و اسم رمز - مشاهده‌ی تمام وب‌گاه‌های دانشگاه امکان‌پذیر خواهد بود.

   پس از مرتبط‌شدن رایانه با شبکه‌ی بی‌سیم دانشگاه، برای ارتباط با شبکه‌ی جهانی اینترنت:

  • اولاً: یک حساب از شبکه‌ی کافی‌نت دانشگاه ضروری است
  • ثانیاً: یک اتصال از نوع PPPoE و یا از نوع VPN باید در رابانه‌ی ایجاد گردد

   برای ارتباط با یک شبکه‌ی بی‌سیم لازم است رایانه‌ی شما مجهز به کارت شبکه از نوع بی‌سیم باشد (معمولاً در رایانه‌های همراهِ جدید این کارت به‌صورت درونی وجود دارد). همچنین در رایانه‌های همراه، معمولاً برای فعال یا غیرفعال بودن امکان ارتباط بی‌سیم، یک دگمه در نظر گرفته شده است که طبعاً باید به آن توجه گردد. 

   شناسه‌ی تنظیم سرویس (SSID) در شبکه‌ی بی‌سیم کافی‌نت دانشگاه با عبارت iaus-ic-ap شروع می‌شود و با یک شماره پایان می‌یابد. در حال حاضر شناسه‌ی تنظیم سرویس در مجتمع دانشگاهی iaus-ic-ap1 و در ساختمان مرکزی iaus-ic-ap2 می‌باشد.

   راهنما:
   برای دریافت راهنمای ارتباط با شبكه‌ی كافی‌نت دانشگاه در Windows XP با استفاده از قرارداد PPPoE ، لطفاً این‌جا را کلیک کنید.
   برای دریافت راهنمای ارتباط با شبكه‌ی كافی‌نت دانشگاه در Windows XP با استفاده از قرارداد VPN ، لطفاً این‌جا را کلیک کنید.

نظرات

پورتال دانشگاه روی موبایل هم باز میشه؟

شرکت سامانه‌ساز مروارید، مجری طرح سامانه‌ی مروارید (با نام جدید سیدا) مشغول تکمیل صفحه‌های مناسب با تلفن همراه است.

بله روی گوشیهایی که Wlan داره جواب میده مثل N78 N95 و بعضی سریهای E نوکیا

khaily khoobe ke system wireless ro rah andazi kardin, chon vaghan moshkel asli estefade az internet hast makhsoosan dar mojtama. omidvaram be moshkeli bar nakhorad.

lotfan mishe begid baraye daryafte user bayad chika kard

در حال حاضر می‌توانید به کافی‌نت دانشگاه واقع در مجتمع مراجعه نمایید.

درود وقتی در سایت www.iaus-ic.local جهت رویت گزارش کارکرد ،شماره کاربری و کلمه عبور را وارد می کنم ،پیغام اشتباه بودن رمز یا کلمه عبور را می دهد .علت چیست ؟ من شماره یوزر و پسورد اکنت وایرلسم رو وارد می کنم .

آیا می توان از طریق اینترنت سایت دانشگاه user name password جدید گرفت؟

انشاءالله به‌زودی این امکان برای دانشجویان عزیز فراهم خواهد شد.