شما این‌جا هستید

وب‌گاه‌های دانشگاه

پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در سال ۱۳۷۹ به صورت چند صفحه‌ی محدود ایستا (static) راه‌اندازی شد و به تدریج طی چند ماه از حالت ایستا به پویا تبدیل شد. ذیلاً به‌صورت بسیار خلاصه به روند پیشرفت خدمات وب در دانشگاه اشاره می‌شود.

در ابتدا با همت روابط عمومی و خبرهای آن (آقای نجاری‌مقدم و آقای رهبران) سایت به اصطلاح رونق گرفت! سپس آقای مهندس سلامی‌نیا طی درخواستی از معاونت پژوهش و فنّاوری خواستار ایجاد صفحه‌ای با عنوان «تغذیه و سلامت» شد. با درایت جناب آقای دکتر امیراحمدی معاون محترم پژوهش و فنّاوری، این درخواست پذیرفته شد و جرقه‌ی تکمیل صفحه‌ای جذاب توأم با محتوایی غنی و پرمخاطب زده شد. در ضمن صفحه‌های دیگر سایت آماده شد.

سرکار خانم فقیهی مدیریت مطالب صفحه‌ای باعنوان «سلامت روان» را به عهده گرفت که به ملاحظه‌ی تعداد بازدید از مطالبش، صفحه‌ای پرمخاطب است.

در حال حاضر آقای اتحادی با مدیریت صفحه‌ی «تحصیلات تکمیلی»، آقای سهیلی با مدیریت صفحه‌ی «ستاد اقامه‌ی نماز»، آقای دکتر سرفرازی با مدیریت صفحه‌ی «دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی»، آقای نجاری‌مقدم با مدیریت صفحه‌ی «دفتر فرهنگ اسلامی» و آقای دارینی با مدیریت صفحه‌ی «کتابخانه» از جمله افرادی هستند که در تولید محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه مشارکت دارند. همکاران دیگری به تدریج به این جمع افزوده خواهند شد.

آقای دهقان‌پور همکاری در تولید محتوا را از بدو ورودش آغاز کرد که با سلیقه و نظمی که از ایشان سراغ داشتیم اکنون شاهد ایجاد محتوایی منظم و تقریباً بدون اشکال (از نظر چیدمان و به خصوص از نظر رعایت رسم‌الخط فارسی) هستیم. ایشان در زمینه‌ی جمع‌آوری، ویرایش و ایجاد خبرها و اطلاعیه‌های روابط عمومی، مدیریت صفحه‌ی روابط عمومی (که به تازگی متحول شده است) و نیز تنظیم صفحه‌ی اول سایت داخلی دانشگاه و همچنین ایجاد اغلب آلبوم‌های گالری دانشگاه (عکس‌های آلبوم‌ها اکثراً متعلق به خود ایشان است) با مرکز رایانه همکاری دارد. در تکمیل گالری دانشگاه آقای مهندس سلامی‌نیا نیز مشارکت دارند.

ارائه‌ی خدمات وب در زمینه‌ی تهیه‌ی بسترهای لازم برای ایجاد وب‌گاه در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار طی سال‌های اخیر توسعه یافته است. بعضی از زیردامنه‌ها راه‌اندازی شده و بعضی در شرف راه‌اندازی است.

بدیهی است خدمات وب دانشگاه نمی‌تواند در رده‌ی بهترین‌ها باشد؛ اما همواره سعی بر این بوده است که بستری امن و بدون توقف برای این خدمات فراهم گردد و از نظر ساختار (ابعاد فنی) و نیز از نظر محتوا دائماً در مسیر پیشرفت باشد.

در پایان لازم می‌دانیم از جناب آقای دکتر سعیدی اصل؛ رئیس محترم دانشگاه و جناب آقای دکتر امیراحمدی؛ معاون محترم پژوهش و فنّاوری به خاطر پشتیبانی مستمرشان از فعالیت‌های مرکز فنّاوری اطلاعات و نیز حسن اعتماد ایشان به کارکنان این بخش تشکر و قدردانی نماییم.

در ادامه، عنوان‌های بعضی از مهم‌ترین وب‌گاه‌ها و صفحه‌های دانشگاه همراه با شرح مختصری در باره‌ی هر یک از آن‌ها را ملاحظه می‌کنید.