شما این‌جا هستید

خبرهای دانشگاه

خبرهایی که به‌نحوی به مرکز فنّاوری اطلاعات مربوط می‌شود.

استفاده از پیام‌رسان داخلی به‌منظور اطلاع‌رسانی در دانشگاه

   با توجه به بخش‌نامه‌های اخیر در بارهٔ لزوم استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی و با عنایت به توصیهٔ ریاست محترم دانشگاه، مرور پیام‌رسان‌های داخلی برای انتخاب پیام‌‌رسانی که بتواند بهترین شرایط را برای ادامهٔ فعالیت در زمینهٔ اطلاع‌رسانی و پشتیبانی در دانشگاه را داشته باشد، آغاز شد. در این بررسی هفت پیام‌رسان داخلیِ مطرح و تأیید‌شده، مورد در نظر قرار گرفتند.

ویرایش جدید بخش تحت وب سامانه‌ی رسا

به‌یاری خداوند قادر متعال، بازنویسی و پیاده‌سازی مجدد بخش تحت وب سامانه‌ی رسا از اوایل تیرماه سال جاری آغاز شد و فاز اول پروژه که حاصل بیش از هفتصد ساعت کار مدام است، اواخر مردادماه به مرحله‌ی آزمایش رسید.

بهینه‌سازی رابط کاربری، سازگاری با انواع دستگاه‌های همراه و نیز افزایش امکانات و کارآیی سامانه، از جمله برخی از مهم‌ترین اهداف اجرای این پرژوه است.

نسخه‌ی جدید وبگاه جستجو در پایان‌نامه‌های دانشگاه راه‌اندازی گردید

در این وبگاه مشخصات و چکیده‌ی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاه فهرست شده است.

برخی از ویژگی‌های این وبگاه عبارت است از:

درگذشت جان‌سوز مهندس بابك پویش

 

فعالیت مستمر و مؤثر در بخش توسعه‌ی سامانه‌ها از ۱۳۸۶

 

مركز فنّاوری اطلاعات
دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

سامانه‌ی جستجو در کتابخانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به سامانه‌ی یک‌پارچه‌ی کتابخانه‌های دانشگاه‌های ایران پیوست

    با نصب سامانه‌ی سیمرغ، سامانه‌ی جستجوی الکترونیکی مبتنی بر وب ،در كتابخانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، به سامانه‌ی یك‌پارچه‌ی كتابخانه‌های دانشگاه‌های ایران پیوست. در توضیح خلاصه‌ی سامانه‌ی سیمرغ چنین آمده است: «سیمرغ یك شبكه‌ی مجازی برخط (Online) است كه از مجموع میزبان‌های سیمرغ در اینترنت (وب) تشكیل شده است. در شبكه‌ی سیمرغ امكان ارتباط اطلاعات میان میزبان‌ها وجود دارد و به همین دلیل قابلیت جستجوی هم‌زمان در شبكه را برای مخاطبان سیمرغ فراهم می‌کند.

وب‌گاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در جایگاه ششم در میان دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور

   در آخرین رتبه‌بندی وبومتریکس (جولای ۲۰۱۱ -- تیرماه ۱۳۹۰) وب‌گاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در میان بیش از سیصد واحد دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور، رتبه‌‌ی ششم را به‌خود اختصاص داده است. همچنین بر اساس این رتبه‌بندی، وب‌گاه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در میان دانشگاه‌های ایران مرتبه‌ی شصت و هشتم را احراز نموده است.

   بر اساس ویکی‌پدیا؛ دانشنامه‌ی آزاد، وبومتریکس این‌گونه توضیح داده شده است:

صفحات

اشتراک در RSS - خبرهای دانشگاه